Коаксіальна акустика в машину – для кожного авто
Перед кожним власником рано чи пізно постає вибір: заощадити гроші на начинці авто або купити найкраще й дороге. Коли ж розмова заходить про автоакустику, то доводиться зважувати всі плюси й мінуси різних типів акустики.
У чому ж особливість коаксіальної акустики?
Коаксіальну акустику на авто можна розглядати як цілу конструкцію, що поєднує відразу в одному корпусі кілька колонок, кожна з яких відтворює певні частоти у своєму діапазоні. Для того, щоб розділити електричний сигнал використовують кросовер, який працює за принципом фільтра. Він направляє необхідний сигнал у відповідний динамік. До складніших моделей додають кросовери, що виконані в окремому корпусі, а у випадку з найпростішими моделями використовують найпростіший фільтр – конденсатор. Зазвичай коаксіальна акустика встановлюється у властивих цьому авто місцях.
Коаксіальна автомобільна акустика може бути дво- та трисмуговою. Перша складається з низькочастотного й високочастотного динаміка, а в другій присутній ще й середньочастотний динамік. Найчастіше, двосмугової системи достатньо для якісного та повноцінного відтворення, але деякі, хто не шкодує грошових коштів, та яким дозволяє обсяг корпусу автомобіля, надають перевагу встановленню трисмугової системи.
Переваги коаксіальної акустики:
- По-перше, важливим фактором на захист коаксіальної акустики може стати вартість придбання й технічні міркування. Коаксіальна автоакустика представляє більш дешевий варіант, у порівнянні з компонентою;
- По-друге, вона простіша у встановленні та не вимагає втручань у конструкцію салону автомобіля, тому динаміки можна встановити в штатні місця. Тоді спектр обраних моделей істотно знизиться, тому що розмір динаміків буде позначений. Найчастіше фронтальні посадкові місця в автомобілі бувають 10, 13 і 16 см. Очевидно, що чим більші динаміки, там якість звучання буде вища. Тому установники рекомендують розширювати 10-ти сантиметрові динаміки хоча б до 13 см. Найбільш повну й глибоку картину звуку дають 16-ти сантиметрові динаміки. Також, цікавим рішенням буде встановити овальні динаміки, що мають розмір 6х9 см, і використовуються як басова основа без сабвуфера. У динаміків є два виходи, які під’єднуються або до підсилювача, або до магнітоли, й не потребують складного кріплення, тому водій може їх встановити, не докладаючи особливих зусиль;
- По-третє, встановлення коаксіальної акустики на автомобіль не тягне за собою необхідність зміни головного пристрою, а отже, не створить додаткових витрат.
Однак, поряд з дешевою ціною та простотою встановлення, коаксіальна акустика для автомобіля має один, але дуже істотний недолік – якість відтворюваного звуку. Особливість у тому, що звук різної частоти виходить з одного й того ж місця, що призводить до змішування частот, і відсутня можливість налаштувати розташування кожної динамічної головки, що значно псує якість звучання.
Таким чином, цільна конструкція коаксіальної системи створює вузькоспрямований звук, тому ідеальним варіантом буде використання їх як доповнення – встановити в зону задніх сидінь, або як бюджетний варіант фронтальних колонок. Коаксіальна система досить популярна завдяки своїй низькій ціні й простоті встановлення, ніж компонентна акустика. Якщо водій не є затятим меломаном, а в дорозі полюбляє слухати шансон, дискотеку 90-х або радіо, то коаксіальна автомобільна акустика в авто стане ідеальним рішенням.