Автосвітло часто робить сюрпризи для водіїв, і в більшості випадків вони далекі від статусу приємних. У невідповідний момент або на складній місцевості підводить штатна оптика. Такі нюанси й спричинили перехід автомобілістів на бік ксенонових або світлодіодних лінз, які стали якісною альтернативою традиційним галогенним фарам. Але подібні нововведення в автомобілі вимагають додаткового обладнання – маски для лінз, або бленди.
Маски для лінз: що це?
Виглядає ця конструкція дуже просто, а функціонал успішно виконує естетичну місію – сховати дроти та механізм лінз. Але є важливіше завдання бленда для лінз, яке полягає у формуванні коректного світлового променя. Підходити до підбору цього пристрою потрібно на одному рівні з усією оптикою. Правильний вибір маски для лінзи дозволить направити та сфокусувати світловий потік, а швидкий чи емоційний – лише погіршить ситуацію.
Якщо уявити наочно, то бленда для лінз є міцним широким кільцем з пластмасового матеріалу. Хромований шар по обидві боки покращить захист від механічних пошкоджень, а отже підвищить термін служби в цілому. Внутрішня частина маски виступає в цій конструкції хромованим відбивачем, що спрямовує промені на скло модуля, формуючи світловий потік.
Ангельські оченята – стильний аксесуар
Кільце підсвічування повністю повторює форму встановленої маски для лінз, а точніше її коло. Крім естетичної сторони, ангельські оченята активно функціонують у ролі денних ходових вогнів, що підвищує безпеку на дорозі в умовах поганої видимості. Яскраве і потужне світло помітне для зустрічної смуги на серйозній відстані. Установка ангельських оченят в авто здійснюється на бленди для лінз, спеціально розроблені для них зі спеціальним роз'ємом.
Кільця підсвічування можна розділити за джерелом світла:
- неоновий тип працює завдяки інертного газу та інвертора, який перетворює напругу з 12 В бортової мережі на потрібні 900 В. Але варто віддати їм належне, надійності та довговічності їм не позичати;
- світлодіодні ангельські оченята складаються з безлічі маленьких лед елементів, що розташовані по колу. Потужний світловий промінь дає можливість власнику використовувати його для ДХВ або габаритів. Цей тип найбільше цінують за яскравість та економічність споживання.
Монтаж бленд для лінз
Найпростіша частина роботи з маскою – установка. Цілком реально і легко самостійно її здолати без особливих зусиль. Монтаж бленди для лінз здійснюється перед самою лінзою, а замикається за допомогою пазів на ній.
Якщо Ви зіткнулися з підступним глянцевим покриттям, варто взяти рукавички, щоб не забруднити все жирними відбитками.
Вибір маски лінз
Всю увагу потрібно приділити діаметру бленди для лінзи, зазвичай бувають варіанти 2, 2,5 або 3 дюйми. Саме внутрішній діаметр конструкції має збігатися з діаметром лінзи для коректного підбору.
Якщо розмір не підходить, допоможе перехідне кільце, що міцно і щільно фіксує маску для лінз. Форма його може відрізнятись: кругла, овальна, квадратна або напівкругла. Для ідеальної установки можна вдатися до простого способу – підпиляти.
Вигідно купити бленди для лінз
Вибір маски для лінз визначає ефективність автосвітла більше, ніж його встановлення. Кваліфіковану допомогу завжди готові надати спеціалісти інтернет-магазину «АвтоАудіоЦентр». На віртуальних полицях розташувався широкий асортимент із перевірених брендів з доставленням по Україні.