Ксенонові лінзи в автомобіль
Денне світло на нічній дорозі? Про це мріють багато автовласників, яким доводиться їздити в темний час доби. Ксенонові лінзи для авто роблять подібні мрії реальними, дозволяючи висвітлити трасу природним потужним променем навіть вночі.
Деякі виробники обладнують автомобілі лінзованою оптикою вже з заводу. Інші транспортні засоби виходять зі стандартними відбивачами, які можна замінити комплектом лінз з ксеноном. Така оптика стає все доступнішою – якщо раніше купити лінзи біксенон могли тільки власники елітних авто, то зараз їх може встановити майже кожен.
Як працюють ксенонові лінзи в автомобілі
У конструкцію ксенонової лінзи входять корпус, рефлектор і фокусувальна лінза. Світло лампи відбивається від рефлектора та збирається на внутрішній поверхні лінзи. Зовнішній випуклий бік лінзи рівномірно розподіляє світловий пучок по всій площі скла, в результаті чого на дорогу лягає рівне спрямоване світло.
Ксенонові лінзи трохи затемнюють світло по краях, тому обладнані ними фари не засліплюють зустрічних водіїв, зі світловим акцентом саме на центр дороги.
Чим відрізняється ксенон від біксенону?
Ксенон встановлюють у фари головного світла. Ксенонові лінзи ближнього світла працюють тільки в одному режимі. Біксенонові лінзи додатково обладнані шторкою, яка дозволяє їм перемикатися між режимами ближнього й дальнього світла. Шторка зсувається за допомогою магніту. У режимі ближнього світла вона піднята й відсікає частину світлового потоку. У режимі дальнього – повністю спущена та пропускає всі промені на дорогу.
Переваги лінз для ксенону
- Потужне освітлення. Світловий струмінь ксенонових лінз сягає 3000 Люмен. Для порівняння, потужна галогенова лампа здатна на 1800 Люмен. Лінзи ксенон добре освітлюють узбіччя, в їх світлі чіткіше видно всі предмети й рухомі об’єкти;
- Видимість за будь-якої погоди. У туман або дощ промінь, що сформований ксеноновою оптикою, пробиває завісу з крапель. Протитуманні лінзи під ксенон додатково допомагають висвітлити дорогу при несприятливій погоді;
- Надійна конструкція. У ксеноновій оптиці немає нитки розжарювання, завдяки чому вона стійка до трясіння й не вийде з ладу при їзді поганими дорогами;
- Природне світло. Освітлення за допомогою ксенонових лінз нагадує денне. Таке світло не ріже очі зустрічним автомобілістам і пішоходам, від нього менше втомлюються очі водія;
- Енергоефективність. Ксенонові лампи споживають набагато менше енергії, ніж галогенові (35 Вт проти 55 Вт). Крім того, ксенон працює до 3000 годин (близько 125 діб безперервного світіння), в той час як галоген – всього до 1000 годин;
- Не буває перегріву. Без нитки розжарювання оптика майже не нагрівається, що позитивно впливає на стан фари – вона служить довше та менше брудниться;
- Різноманітність відтінків. Фари з ксеноновою оптикою можуть мати як холодне, так і тепле світло. Їх інтенсивність можна вибрати – від нейтрального до більш яскравого.
Різноманітність лінз ксенон і біксенон
В асортименті інтернет-магазину «АвтоАудіоЦентр» можна знайти ксенонові та біксенонові лінзи від різних виробників (Sigma, AMS та інші). Широкий вибір якісної оптики дозволяє підібрати оптику під різні типи фар і штатних цоколів. Діаметр доступних лінз змінюється від 2.5 до 3. Є також можливість купити біксенон янгольські оченята та надати індивідуальність зовнішньому вигляду улюбленого автомобіля.
- Біксенонові лінзи від провідних брендів, таких як AMS, ефективно працюють в режимі ближнього й дальнього світла. Вони економно витрачають енергію та працюють на оптимальних показниках відразу після включення. Встановлені в оптику головного світла, лінзи AMS охоплюють велику ділянку дороги й добре освітлюють узбіччя, завдяки чому водій вчасно побачить перешкоду, зможе розглянути знак з великої відстані та відреагує на нештатну ситуацію;
- Протитуманні фари легко встановлюються практично в усі види транспорту. Їх світіння не відбивається від крапель або сніжинок, що забезпечує видимість у тумані, під час дощу або снігопаду. Протитуманки лінзи під ксенон роблять безпечними поїздки в будь-яку погоду.
Як обрати лінзи біксенон?
Перш ніж підбирати ксенонові лінзи для свого автомобіля, потрібно уточнити тип фар і з’ясувати, чи можна обладнати їх ксеноном з технічної та законодавчої точок зору. Потім визначитися які саме лінзи потрібні – для ближнього й дальнього світла або протитуманні.
Комплект лінз з ксеноном купують відповідно до типу лампи. Також звертають увагу на діаметр лінз, потужність світла та бажану колірну температуру.
Лінзи біксенон мають захист від засліплення. Однак при непрофесійній установці вони можуть доставляти дискомфорт водіям зустрічного руху. Якщо плануєте встановлювати ксенонову оптику самостійно, після варто заїхати на сервіс, щоб майстри коректно виставили світловий потік за допомогою спеціального обладнання.
Вибір на користь ксенонових лінз для автомобіля гарантує безпеку нічних поїздок. Зручна та надійна, лінзована оптика для ксенонових ламп допомагає водієві в складних ситуаціях – а в штатних дозволяє зберігати концентрацію та вчасно бачити перешкоди. Подбайте про свободу пересування в будь-який час доби, купивши ксенонові лінзи в «АвтоАудіоЦентрі».